İsmail BİNGÖL bu güne kadar uyguladığı yaklaşık 600 seans ile bir çok kişinin ruhi ve tıbbi sağlığına katkıda bulunmuştur. Bioenerji eğitimini Kenan BOYRAZ üstaddan almıştır. Kenan BOYRAZ Alfa Bioenerj’yi geliştiren ve ülkemize getiren kişidir. 

ALFA BİOENERJİ®  NEDİR?

Kainatın enerjisi sürekli değişmekte, güncellenmiş yeni enerji frekansları ile dünyamız ve insanlık buluşmaya devam ediyor. Bir anlamda alfa bioenerji güncellenmiş etkili enerji frekanslarına dayalı ve içinde kozmik bilgi barındıran modern bir şifa metodudur. Rus, Şaman, Çin ve kadim  bioenerji tekniklerini de kısmen barındırmaktadır. Alfa Bioenerji® tekniği Kenan Boyraz’ın 12 yıllık çalışmaları ve araştırmaları ve binlerce insanla yaptığı bireysel seanslarının neticesinde doğan, gelişen etkili bir yöntemdir.

NEDEN DAHA ETKİLİ ?

Modern bilimle beraber insan biyolojisine yönelik; özellikle genlere, DNA’lara ve bedendeki elektrik akımlarına yönelik çok büyük gelişmeler oldu. Enerjinin bir araç olduğu, asıl insan üstünde etkili olanın enerjinin içinde barındırdığı kozmik bilgi akışı ve titreşim şekli olduğu tespit edildi.

Bu yöndeki  bilimsel gelişmeler karşısında bioenerji şifacılığı anlamında kullanılan eski tekniklerin hem titreşim olarak hem de aktarım metodu olarak günümüz insan bedenine yeterli olarak hitap etmediği tespit edildi. Bütün bunlar esas alınarak zaman içinde etkili Alfa Bioenerji® metodu oluştu. Alfa Bioenerji, kişinin fiziksel-zihinsel-ruhsal ve enerjetik tüm yönlerine etkili olarak hitap etmeyi amaç edindiğinden enerji aktarımında gerek bioenerjist ve gerekse terapi alan kişi alfa moduna direkt olarak kendiliğinden geçmektedir.

Öğrenilmesi kolay ve zararsız, etkisi ise oldukça yüksek bir bioenerji şifa metodudur.

DÜNYADA KULLANIMI

ABD, Çin, Japonya, Rusya Federasyonu, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, bazı Arap ülkeleri, Batı Avrupa Devletleri ve bilhassa İngiltere’ de bioenerji tıbbı geniş çapta hizmete girmiştir. Üniversitelerde, tıp fakülteleri bünyesinde , enstitülerde bioenerji eğitimi verilmektedir. Ayrıca dünyanın tüm uygar ülkelerinde de bioenerji tıbbına karşı ilgi artmakta, bioenerji tıbbı giderek daha iyi tanınmakta, hastalıklarla mücadelede etkin şekilde uygulanmaktadır.

Bionerji seansları neticesinde  çeşitli ağrılar, kronik yorgunluk sendromu, migren, eklem / mafsal rahatsızlığı, beyin felci, kalp, damar tıkanıklığı, kanser, prostat, kısmi felç, depresyon,  böbrek, bel-boyun-sırt  ağrıları, romatizma, kireçlenme, tümör, kas güçsüzlüğü, denge bozukluğu v.b. bu frekansların gerektiği gibi uygulanması sonucunda iyileştiği bildirilen rahatsızlıklar arasında yer alıyor ama bunlarla sınırlı kalmıyor. 

Artık bütün dünya da uygulanan ve  ülkemizde de giderek yaygınlaşan Bioenerji şifa yöntemi Sağlık Bakanlığı tarafından da tamamlayıcı/ alternatif tıp olarak kabul edilmiştir.

(Kaynak : http://alfabioenerji.com/alfa-bioenerji/)